Fokarium i Park Dinozaurów w Łebie

Łeba – jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem – ma dwie nowe atrakcje dla wszystkich odwiedzających: Fokarium oraz Jurajski Park Dinozaurów.

Fokarium w Łebie

Fokarium w Łebie umiejscowione jest w Sea Parku Sarbsk. Jest to pierwszy rekreacyjno-edukacyjny obiekt w Polsce, na terenie, którego jest basen z fokami szarymi i kotikami południowoamerykańskimi. Fokarium w Sarbsku składa się z trzech basenów, których łączna powierzchnia wynosi ponad 1,5 tysiąca m2 i objętości ok. 2,2 miliona litrów wody. Odwiedzający Fokarium mogą oglądać karmienie oraz zabawy z fokami. Treningi te, nazywane medycznymi, są niezbędne, aby zapewnić zwierzętom odpowiednia dawkę ruchu i utrzymać je w zdrowiu i dobrej kondycji. Co więcej, ćwiczenia te przyzwyczajają foki do obecności człowieka i uczą je pewnych czynności. Równocześnie tego typu zajęcia dają możliwość zwiedzającym do podziwiania fok w pełnej okazałości. Sea Park Sarbsk to doskonała firma spędzenia czasu dla dorosłych i dzieci.

Jurajski Park Dinozaurów

Łeba Park – Jurajski Park Dinozaurów to największy w Polsce park dinozaurów. Jest on rozbudowany na niespotykaną w kraju skalę – zajmuje powierzchnie około 20 hektarów i jest zlokalizowany na wyjątkowo pięknym obszarze gminy Ustka. Zwiedzając Park Dinozaurów turyści prowadzeni są ścieżkami przez lasy, stawy, trzęsawiska. W otoczeniu pięknej przyrody poznają kolejne okresy w dziejach Ziemi. Podczas takiej wędrówki na zwiedzających czeka około 100 gatunków najróżniejszych gadów, w tym olbrzymich i trochę mniejszych dinozaurów. Wszystko zostało przygotowane w bardzo realistyczny sposób – tak, aby odwiedzający mogli poczuć klimat prastarych epok. Poza dinozaurami na turystów czekają także inne atrakcje. Łeba Park zaprasza gości do pradawnej chaty oraz do skalnych grot, gdzie można zobaczyć codzienne życie Neandertalczyków, w tym np. polowanie na grubego zwierza. Na trenie parku znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych utrzymany w klimacie epoki dinozaurów. Dla nieco starszych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym została przygotowana długa i bogata ścieżka edukacyjna.

fokarium park dinozaurów w łebie

fokarium park dinozaurów w łebie

fokarium park dinozaurów w łebie